Jelavić opet sjajan, zabio u remiju Evertona kod Wigana

Hrvatski je napadač odigrao cijeli susret, a pogodak je postigao glavom u 11. minuti za 1:1.
Nakon što je u prošlom kolu postigao dva pogotka Southamptonu, Nikica Jelavić nastavio je sa sjajnom golgeterskom formom u dresu Evertona. Hrvatski je reprezentativni napadač zatresao mrežu i na gostovanju kod Wigana. Domaći su poveli u 10. minuti preko Konea, a radost navijača Wigana još se nije stišala, a već su njihovi miljenici morali vaditi loptu iz mreže. Leon Osman je pucao, lopta se odbila visoko na drugu vratnicu gdje se Jelavić samo naklonio i pospremio loptu u gol.

Na našem je nogometašu sudac Friend mogao u 77. minuti dosuditi i najstrožu kaznu, ali nije se oglasio, a pogodak domaćina iz 23. minute (Di Santo), poništio je s bijele točke Baines u 87. minuti nakon što je u kaznenom prostoru srušen Mirallas.
Jelavić je odigrao cijeli susret, a u 60. je dobio i žuti karton. Inače, pogodak Wiganu bio je Jelavićev četvrti ove sezone u šest nastupa u engleskoj Premijernoj ligi.

Ostali rezultati: Manchester City – Sunderland 3:0, Chelsea – Norwich, WBA – QPR 3:2, Swansea – Reading 2:2.

Poredak: Chelsea 19, Manchester City 15, Everton 14, WBA 14, Manchester United 12(-1)…

Izvor: vecernji.hr