(25:22, 25:18, 25:19)

ZADAR – Dvorana 1 ŠC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Ivković i Jakovac (Split).

ZADAR: Burčul, Frleta, Surać, Karamarko, Kvartuč, Škara, Grubišić, Šestan, Buterin, Belić. Trener: Marin Masnić.

OPATIJA: Vrkić, Brnčić, Osojnak, Lepšić, Petrović, Aničić, Čule, Jović, Dukić. Trener: Vladimir Brnčić.

Zadar je protiv Opatije očekivano došao do šeste pobjede u utakmici u kojoj su oba sastava igrala u skladu s južinom koja je bila nad Zadrom prošli vikend. Termin nedjeljom kasno poslijepodne, pa još uz oblačno vrijeme, prikladnijim se čini za obiteljski odmor nego li za utakmicu.

U prvom setu domaći su od početka vodili, no Opatijci im nisu dopustili mirnu završnicu nakon što su došli do 21:20. Ipak, Zadar je izdržao pokušaj gostiju i poveo 1:0. Od početka domaće je vukao dobar blok, a kako je drugi set išao kraju otpor Opatijaca bio je sve slabiji. Činilo se da je pitanje samo koliko će Zadrani ozbiljno shvatiti posao i dvoboj brzo privesti kraju. Zadar je s najjačom postavom (izostao je samo Viduka) pokušavao igrati koliko je trebalo za izbjegavanje kakve potencijalne neizvjesnosti. A najviše neizvjesnosti bilo je u trećem setu kada su gosti serijom od 6:0 poveli 10:8. Imala je potom Opatija i 12:10 da bi Zadrani do drugog tehničkog time-outa poveli 16:13. Bio je to kraj uspavanke u kojoj se pamte tri boda domaćih.

Izvor: Zadarski list