fbpx

Rijeka “uzela” ponuđeno na Stanovima

Poraz nogometaša Zadra u susretu 4. kola HNL-a. Na igralištu u Stanovima rezultatom 2:1 svladala ih je Rijeka.

U 29. minuti Rijeka je povela, loptu je u šesnaesterac Zadra ubacio Pokrivač, a ispred neopreznog Muića do lopte dolazi Lešković i glavom postiže pogodak za 0:1. S tim pogotkom otišlo se na odmor.

U nastavku Zadar je krenuo puno odlučnije i hrabrije. Taj svoj period dobre igre „naplatiti“ su pogotkom. Neoprezan je bio Kvržić, a do lopte je došao Jerbić koji je loptu proslijedio do Ivančića, napadač Zadra zabija lijep pogodak za 1:1.

Do novog vodstva Rijeka je stigla u 76. minuti. Maleš je poslao loptu za Borasa i kada se činilo da lopta ide u gol-aut, Boras je došao do lopte ispred Ikića i poslao loptu Benku koji neometan iz blizine postiže pogodak za vodstvo Rijeke i konačnih 2:1.

Pokušali su Zadrani u preostalom vremenu stići do novog izjednačenja , Terkeš je u 89. minuti glavom pogodio vratnicu i s tim njegovim udarcem pao je i zastor na ovaj ogled.

S tri osvojena boda Zadar se u konkurenciji deset momčadi nalazi na osmom mjestu. U sljedećem kolu očekuje ga gostovanje kod Splita.

Izvor: HRT Zadar