Zadrani na Stanovima remizirali s Hrvatskim dragovoljcem

Zadar nije uspio pobijediti Hrvatskog dragovoljca, iako je bio bolja momčad i stvorio više prilika od protivnika. Gostujući vratar Ivan Čović obranio je sve što je mogao i Sigećani su se kući vratili s bodom. Prvih dvadesetak minuta proteklo je bez izglednijih prilika. Zadar je imao premoć u posjedu lopte, ali potvrdilo se da to nije stil igre koji odgovara momčadi Ferde Milina. Dragovoljac se solidno postavio u defanzivi i domaćima to nije bilo lako probiti. A onda je u 23. minuti Ante Sarić svojim prvijencem u dresu Zadra, i to kakvim, podigao publiku na noge. Samo koji dan ranije mladi je Zadranin u razgovoru za Zadarski list kazao kako je siguran da će se prije ili kasnije i on upisati u strijelce. Dogodilo se i Sarić je tako na najljepši mogući način okrunio svoje dobre igre. Šteta za njega i za Zadar što vodstvo nije dugo trajalo. Doležal je u 28. minuti poravnao na 1-1.

ZADAR – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 1:1

ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: 1500. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Hrvoje Radić (Split). Dodatni pomoćnici: Goran Gabrilo i Duje Strukan (oba Split). Strijelci: 1-0 Sarić 23′, 1-1 Doležal 28′. Žuti Kartoni: Kluk 17., Jajčinović 34., Špehar 39.; Surać 83.

ZADAR: Matković 6, Šimurina 6 (od 70. Čirjak -), Sarić 6,5, Ikić 6, Vasilj 5,5, Jerbić 5,5, Muić 5,5, Begonja 6,5, Gržan 5,5 (od 53. Surać 6), Ivančić 5,5, Terkeš 5. Trener: Ferdo Milin.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović 8,5, Špehar 6, Kluk 6, Jakšinić 6, Zlatar 6, Živković 6 (od 76. Rašić -), Gregov 6, Doležal 6,5(od 88. Jazvić – ), Tomić 6, Brtan 6, Jajčinović 5,5 (od 59. Novak 6). Trener: Krešimir Ganjto.

Izvor: Zadarski list