Košarkaši Zadra na Višnjiku izgubili od Partizana

U posljednjem susretu 17. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra su na Višnjiku izgubili od Partizana 56-64 (19-15, 16-11, 17-21, 4-17) upisavši već 12. poraz ove sezone.

Zadar je bio bolji veći dio utakmice, no nije izdržao do kraja. Tijekom prve dvije četvrtine Zadrani su u nekoliko navrata imali osam koševa viška, a u trećoj i 11 koševa prednosti (38-27). Do konca treće dionice gosti iz Beograda su uspjeli smanjiti na pet koševa zaostatka (47-52), a nakon što su 34. minuti stigli do prednosti (55-54) više je nisu ispuštali iz ruku. Partizan je posljednju četvrtinu dobio 17-4 za konačnih osam koševa viška.

Goste su do 13. pobjede sezone predvodili Joffrey Stephane Lauvergne sa 16 koševa i sedam skokova, Tarence Anthony Kinsey sa 14 koševa, te Bogdan Bogdanović sa 11 koševa, dok su u domaćim redovima najefikasniji bili Ivan Batur sa 13 koševa, te Marko Šutalo i Josip Sobin sa po 11 koševa.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 14 pobjeda i tri poraza, Cedevita i Partizan imaju skor po 13-4, dok je Cibona na četvrtoj poziciji sa 11 pobjeda i šest poraza. Zadar je na posljednjem, 14. mjestu sa pet pobjeda i 12 poraza.

Izvor: Zadarski list/ZDanas