fbpx

Fantastična treća četvrtina za Zadrane

Posljednje dvije minute utakmice petorka Zadra bila je Bašić, Prostran, Batur, Špaleta i Kraljević, što će reći da je Rajko Vidaković mogao dati priliku svim igračima koji su bili u sastavu. I to zahvaljujući fantastičnoj trećoj četvrtini u kojoj je njegova momčad napravila čak 21 razlike i prelomila utakmicu. Pristup gostiju je zapravo bio dobar i na samom početku susreta, stekli su pristojnu razliku, ali se na veliki odmor ipak otišlo u egalu. No, u nastavku se otvorilo. Super-razigran bio je Marko Šutalo (22 poena, trica 6-7), ali pogađali su i ostali, Lyons, Sobin, Ivanov i Ramljak. Zadarska trica bila je 11-18. Jolly su u prvom dijelu držali Bubalo i Smith, ali kada su gosti pronašli lijek za taj dvojac, prije svega za američkog beka, Šibenčani su se posve ugasili. Zadrani su tako ubilježili četvrtu uzastopnu pobjedu, treću na otvaranju Lige za prvaka i ostali na vrhu tablice zajedno s Cibonom. Pored toga, napravili su i još jedan veliki korak ka plasmanu u ABA ligu sljedeće sezone.

Dobro otvaranje

Za razliku od domaćeg dvoboja s Alkarom, ovaj put su Zadrani ušli u utakmicu mnogo odlučnije i koncentriranije. U prvih pet minuta primili su četiri poena i to od centra Domagoja Bubala. Na drugoj strani je Ivanov postigao šest poena, a Sobin, Ramljak i Lyons (kontra) po dva. Gosti su tako otišli na +8, 4:12 i već u petoj minuti natjerali Burića na time-outa. Nakon trice Mrve, Sobin je vezao još četiri poena za +9, 7:16, no probudio se Jollyjev Amerikanac Smith. U kratkom je razdoblju postigao sedam poena iz igre, a zabio je i Katura u kontri, nakon izgubljene lopte Batura. Preokret su na otvaranju druge četvrtine dovršili Mrva bacanjima i Smith novom ticom za 21:19. Nakon serije domaćih 14-3, Vidaković je morao pozvati minutu odmora. I urodila je plodom. Ramljak je zabio koš-faul, a Šutalo dvije trice u dva napada s istog mjesta za novi bijeg na +7, 21:28.

Kozić (trica) i Mrva držali su priključak, ali je iza linije 6,75 pogodio i Prostran za 26:32, na sredini druge dionice. Ponajviše problema Zadranima zadavao je visoki Bubalo, koji je s novih pet poena držao svoje na dva razlike, 33:35. Šutalo je pogodio i treću tricu gotovo s istog mjesta, no završnica prvog poluvremena pripala je Šibenčanima. Preciznije, Smithu, koji je s novih pet poena (ukupno 15 u prvih 20 minuta) izjednačio na 38:38. Tako je na velikom odmoru razlika bila ista kao i prije početka susreta, s čim su, s obzirom na tijek rezultata, sasvim sigurno zadovoljniji mogli biti domaći.

Prelomili u trećoj

Jolly se, međutim, u nastavku držao još svega tri-četiri minute. Šutalo je nastavio sjajnu šutersku seriju i održavao gostujuće vodstvo. Mrva i Bubalo su samo nakratko parirali, do 43:45, no onda su Šibenčani potpuno potonuli. Do kraja treće četvrtine postigli su još samo pet poena (Surina trica, Mrva dvica), a Zadrani su se razigrali. Još dvije trice pogodio je raspoloženi Šutalo, kao i Lyons, koji je zabio i koš-faul, jednu Ivanov, a poentirali su i Ramljak i Sobin. Gosti su u trećoj četvrtini zabili 31 koš i odjurili +21, 48:69. Utakmica je tada definitivno prelomljena i posljednja dionica za “plave” je bila samo odrađivanje posla.

JOLLY – ZADAR 74:89
(16:19, 22:19, 10:31, 26:20)

ŠIBENIK – Dvorana Baldekin. Gledatelja: 800. Suci: Damir Basarić i Josip Jurčević (oba Split).

JOLLY: Gulam 3, F. Bubalo, Katura 4, Kozić 8, Vrlika 7, Surina 3, Mrva 21, Smith 17, Vrsaljko, D. Bubalo 11, Vrsaljko, Cinac. Trener: Ivica Burić.

ZADAR: Bašić 6, Ivanov 11, Kraljević 4, Lyons 14, Sobin 10, Đugum 2, Ramljak 9, Batur 2, Špaleta, Dijan, Prostran 9, Šutalo 22. Trener: Rajko Vidaković.

Šut za dva: Jolly 20-37, 54%; Zadar 21-37, 57%.

Šut za tri: Jolly 9-21, 43%(Mrva 2, Kozić 2, Smith 2, Vrlika, Surina, Gulam); Zadar 11-18, 61% (Šutalo 6, Lyons 2, Ivanov, Bašić, Prostran).

Slobodna bacanja: Jolly 7-14, 50%; Zadar 14-18, 78%.

Skokovi: Jolly 24 (19+5); Zadar 29 (25+4).

Osobne pogreške: Jolly 24; Zadar 20.