Zadar izgubio i od drugog finalista ABA lige

Nakon desete trice Cedevite za 71:81 dvije minute prije kraja postalo je jasno da će gosti iz Krešinog doma odnijeti pobjedu. Zadru je preostalo pokušati izgubiti manje od 13 razlike, koliko je u prvom kolu pobijedio “vitamine” u Zagrebu (72:85). I u tome je uspio, jer su Ivanov i Šutalo tricama smanjili na 77:83, 36 sekundi prije kraja. Završilo je 79:87, što je drugi uzastopni poraz Zadra, koji je sada pao na treće mjesto Lige za prvaka. Momčad Rajka Vidakovića ima omjer 6-2, dok su na vrhu Cibona i Cedevita sa po 7-1. Sljedeću utakmicu Zadrani imaju već u nedjelju, kada gostuju kod Alkara u Sinju, koji je sinoć na svom terenu uvjerljivo poražen od Cibone 61:78.

Prvi koš na utakmici postigao je Sobin, ali bili su to jedini zadarski poeni do pete minute. U međuvremenu su Suton i Baždarić (5) odveli svoje na 2:7 i natjerali Vidakovića na prvi time-out. Do osme minute sve koševe domaćih postigli su Sobin i Ivanov, svaki po četiri, no gosti su preko Bilana, Babića i Baždarića (druga trica) održavali prednost, 8:14. Na Šutalovu tricu odmah je odgovorio raspoloženi Baždarić svojom trećom, kojemu su Zadrani nekoliko puta ostavili previše prostora. Babić je potom povisio i na +8, 11:19 pa se publika malo naljutila. Cedevita je imala i 13:21, ali se nije uspjela odvojiti više od toga. Do kraja prve četvrtine Ramljak i Ivanov prepolovili su zaostatak na četiri, 19:23. Zanimljivo da u toj dionici domaći nisu napravili nijednu izmjenu, a napravili su svega dva prekršaja.

Bolji ritam Zadra nastavljen je i u drugoj dionici pa su “bijeli” preko Sobina, Ramljaka i Lyonsa čak i poveli, 26:25. Ipak, Zubčić je zabio četvrtu gostujuću tricu i Cedevita je nastavila održavati minimalno vodstvo. Do poluvremena se igralo praktički koš na koš. Na poluvrijeme se otišlo pri izjednačenom rezultatu, 42:42.

Cedevita je bolje otvorila i drugo poluvrijeme. Ramljak i Zubčić pogodili su trice, a Bilan pridodao još četiri koša za 46:52 u 25. minuti, dok je tri munute kasnije bilo dotad najvećih +9, 51:60. Međutim, Sobin i Šutalo tricom u posljednjem napadu vratili su Zadar u igru, na 57:62, uoči završnih deset minuta igre. Slična priča ponovila se još nekoliko puta. Zadar je pogađao samo s crte slobodnih bacanja (Ivanov, Lyons), a kada je Suton ubacio desetu zagrebačku tricu za 71:81 utakmica je definitivno prelomljena. Do kraja su ostale dvije minute u kojima pobjeda Cedevite nije došla pod znak pitanja.

ZADAR – CEDEVITA 79:87
(19:23, 23:19, 15:20, 22:15)

ZADAR – Dvorana Krešimira Ćosića. Gledatelja: 2500. Suci: Dubravko Muhvić (Karlovac), Josip Radojković (Split), Siniša Herceg (Zabok).

ZADAR: Bašić 6, Ivanov 23, Kraljević 2, Perić, Lyons 11, Sobin 13, Đugum, Ramljak 12, Batur, Dijan, Prostran, Šutalo 12. Trener: Rajko Vidaković.

CEDEVITA: Mazalin, Zubčić 11, Ramljak 4, Pešut, Babić 4, Delaš 4, Smith 19, Suton 12, Bilan 11, Baltić, Baždarić 22. Trener: Jasmin Repeša.

Šut za dva: Zadar 14-31; Cedevita 23-40.

Šut za tri: Zadar 9-22 (Šutalo 4, Ramljak 2, Ivanov, Lyons, Bašić); Cedevita 10-23 (Baždarić 4, Zubčić 3, Suton, Smith, Ramljak).

Slobodna bacanja: Zadar 24-28; Cedevita 11-15.

Skokovi: Zadar 29 (19+10); Cedevita 28 (18+10).

Osobne pogreške: Zadar 19, Cedevita 25.

Izvor: Zadarski list/ZDanas