Spontani susreti, službeni vozači i obiteljski razlozi..


Nedavno medijski popraćen “spontani” susret sa Gotovinom od strane Tomislava Karamarka i Božidara Kalmete je bio sve samo ne “spontani” susret kako je to prezetnirano javnosti.

Taj “spontani” susret Tomislava Karamarka sa Gotovinom dogodio se sponatno na način da su novinari bili obaviješteni o susretu prije nego li se on dogodio. Svojim dolaskom novinari su napravili dodatnu promociju tog “spontanog” susreta. Naime, novinari su pozvani te su bili primorani stajali na suncu duže od sat vremena da bi dobili izjavu. Na takav način “spontani” susret je postao dobro isplaniran performans za privlačenje interesa javnosti. Taj “spontani” susret cijelo vrijeme je snimao i kamerman Val Kurtin za potrebe HDZ stranke .

S obzirom da je kasnije izjavljeno da je susret dugovaran dugo vremena, postavlja se pitanje, da li je susret bio tempiran sa godišnjim odmorom Tomislava Karamarka ili se Gotovina istom susretu dugo vremena opirao.

Božidar Kalmeta je također sudjelovao tom spontanom susretu i to tjedan dana prije odluke o njegovoj žalbi na istragu u predmetu HAC.

Kad smo kod godišnjeg odmora Tomislava Karamarka, teško je ne primjetiti da je Karamarko na godišnji odmor poveo svojeg vozača Novicu Ljubičića. Također je interesantna šablona po kojoj vozači u HDZ-u imaju doista važne uloge u njihovim privatnim, a naročito poslovnim sferama života.

Sjetimo se tako osuđenog vozaća Danijela Miočića koji je vodio većinu Kalmetinih poslova da bi kasnije Kalmeta izjavio da on nezna što njegov vozač radi. S druge strane tu je i vozač Kalmetinog prijatelja i suradnika Zdenka Zrilića, Zoran Kasap, na kojeg je Zrilić u inozemstvu otvarao razne tvrke za potrebe tko zna kakvih financijskih malverzacija, a čiji sinovi su poslovno usko povezani sa Zdravkom Livakovićem.

Čini se da Karamarko nije daleko od toga profila ako uzmemo u obzir činjenicu da je svog vozača čak poveo na godišnji odmor.

S druge strane interesantna je i šablona odnosa sa javnošću koju oni koriste za opravdanje političkih povlačenja ili drugih kriznih situacija u kojima se zateknu. Svi tada pribjegavaju izjavama o zbližavanju sa obitelji o obiteljskim razlozima i slićnim opravdanjima. Tako je primjerice Zdravko Livaković napustio Ministarstvo prometa i veza opravdavajući se obiteljskim razlozima, a ne realno kriminalu koji je otkriven u HAC-u. Ništa drugačije nije postupio ni Kalmeta. Istu priču sada vidimo i kod Tomislava Karamarka koji izjavljuje kako se u starijim danima želi vratiti u Zadar u kojem ne živi već preko dvadeset godina. Koji je konkretan razlog, saznati ćemo ubrzo.

Z.B.


Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)