Gradsko je vijeće raspravljalo o radu i situaciji u KK Zadar o čemu je gradskim vijećnicima uvodno izlaganje podnio direktor KK Boris Skroće. Na iznenađenje mnogih, pa i ljudi iz Kluba, KK Zadar je prošle godine imao dobit od 7,9 milijuna kuna, ali to, priznao je Skroće, nije čudotvorstvo nego posljedica predstečajnog postupka i rasknjižavanja klupskih obveza.
Skroće je “relativno zadovoljan” radom s mlađim kategorijama, Klub je na tragu dobre priče jer su juniori bili četvrti u Hrvatskoj i iznjedrili su 2-3 igrača za prvu momčad. Kadeti su dali tri reprezentativca, a seniori su bili sedmi u ABA ligi, što je zadovoljavajuće u konkurenciji euroligaša s jačim proračunima.
-S 2014. smo više nego zadovoljni s obzirom što se sve događalo, od preregistracije iz udruge u trgovačko društvo i predstečajne nagodbe koju smo uspješno završili. Nadam se da uspješno idemo i dalje, rekao je Skroće.
Erol Gaši je zbrojio da je plus od 7,9 milijuna u stvari minus od četiri milijuna jer je nagodbom izbrisano 11 milijuna potraživanja. Gaši je naveo da se na trenera i igrače utrošilo 5,1 milijun umjesto planiranih četiri milijuna, nepostojanje stacionara za mlade igrače je nazvao katastrofom kao i nepostojanje momčadi od igrača rođenih 1998. godine. Posebno je opozicijskim vijećnicima zasmetalo što su u materijalima za Gradsko vijeće potpuno neprimjereno navedene ocjene koje su o dječacima poimenično dali njihovi treneri. To je ocijenjeno kao izostanak bilo kakvog pedagoškog znanja, složili su se i neki vijećnici HDZ-a (Rade Šimičević), pa je odlučeno da se ti navodi skinu s materijala objavljenih na Internet stranici Grada.
Za Marka Pupića Bakrača je neshvatljivo da Skupština KK Zadar traje 20 minuta i bez rasprave, sve u vrijeme kada je Klub dva puta bio u blokadi.
-Takvog straha od jednoumlja nije bilo ni u komunistička vremena. Skupština je odrađena po partijskom nalogu, Klub je pod partijskim nadzorom, smatra Pupić Bakrač.
Ante Rubeša (AM) nije ni za strateške partnere ni za financiranje KK kroz proračun:
-Treba smijeniti Upravu i NO i u Klub dovesti sposobne i moralne ljude koji se razumiju u košarku, rekao je Rubeša smatrajući da tako Klub, uz “zdravu publiku”, sigurno može opstati.
Antuna Novoselovića je zanimalo zašto u KK rastu troškovi održavanja i komunalnih i intelektualnih usluga, te zašto je Skroće kao direktor Kluba izvještaj najprije podnio Klubu vladajućih vijećnika. Skroće mu je odgovorio da je na Klubu vijećnika bio kao predsjednik temeljnog ogranka HDZ-a iz MO Maslina, a objasnio je da je Klub “na stabilnim nogama, ali novca za stacionar danas jednostavno nema”. Svi dioničari su mogli doći na Skupštinu i raspravljati o svemu, rekao je Skroće, a Branko Dukić je otkrio kako je i jedna sjednica Milanovićeve Vlade s 23 točke dnevnog reda trajala sedam minuta.
Odgovarajući na pitanja vijećnika Skroće je pojasnio da su zaprimljene ponude za dokapitalizaciju Kluba, te da će o njima uskoro biti obaviješteni Klub, dioničari, gradska uprava i Gradsko vijeće. Angažirana agencija će biti plaćena po obavljenom poslu, a što se svojedobne blokade FIBA-e tiče, Skroće je rekao da je sve s FIBA-om dogovoreno oko otplate duga (što tek slijedi), te je ponovio da Klub nije u blokadi.
Mogu li Srbi ući u KK Zadar?
Marko Pupić Bakrač je prepričao svoj razgovor na ulici s direktorom Skroćom kojega je pitao je li i on za to da Turci uđu u Klub.
-Bilo tko tko ima novca, odgovorio mi je Skroće. Sada ga pitam: i Srbi?
-Mnoge hrvatske tvrtke posluju u Srbiji, odgovorio mu je direktor Skroće.
Izvor: Zadarski.hr/ZDanas