Kazališna udruga Igrajmo se Zadar osnovana je 2003. godine. Od tada do danas vodi je Matija Šango Šimurina, profesorica hrvatskog jezika i dramska pedagoginja kojoj se prije punih 11 godina kao suradnica pridružila Lucija Bajlo, također profesorica hrvatskog jezika, a danas stalna dramska voditeljica pri Igrajmo se. Prošle godine se timu pridružila i Ana Šarić, još jedna profesorica hrvatskog jezika i apsolventica novinarstva. Udruga kojoj je primarni cilj kazališna edukacija i promicanje kazališne umjetnosti kod djece i mladih godišnje okupi preko stotinu polaznika. Iza Igrajmo se respektibilan je niz projekata i ostvarenja ponajprije autorskih.
2018. godine Udruga slavi 15 godina od svog osnutka. Tom prilikom slavljenička školska godina 2017./2018. u Udruzi obogaćena je različitim sadržajima koji će njihovim polaznicima pružiti drugačiju edukaciju od prošlih godina.
U rujnu su dočekali nove članove i ponovo oformili četiri grupe, u kojima su polaznici podijeljeni po uzrastu. Prva grupa okuplja osnovnoškolce od prvog do trećeg razreda, druga četvrti i peti razred, treća šesti i sedmi i četvrta osmaše i srednjoškolce.
Kroz listopad druga i treća grupa priremaju interpretaciju zbirke pjesama Branka Čakaruna Kad bi led bio sladoled koju će snimati u studiju Znanstvene knjižnice u sklopu projekta Talking books (prošlih godina snimili su dvije knjige Mirjane Mrkele: Vrabac i Ljubavne pjesme).
Zadnji vikend listopada voditeljice Udruge provest će u Zagrebu na edukaciji Tijelo – glas –riječ i režija kazališne predstave koju vode Jelena Hadži Manev i Rene Medvešek.
U studenom počinju pripreme za predstavu Put oko svijeta (redateljica Lucija Bajlo) čiju ćemo premijeru gledati u siječnju 2018. Riječ je o adaptaciji romana Put oko svijeta za 80 dana Julesa Verna. Kostimografiju još jednom potpisuje Anita Goreta.
Kroz čitavu godinu, održavati će se kazališne radionice koje će voditi zadarski akademski glumci i umjetnici: Ana-Marija Jurišić, Silvio Mumelaš i Tajana Cvjetković. Osim kazališnih radionica, kroz godinu će se održavati i radionice u suradnji s Cinazom i Klubom mladih Klooz kroz koje će naši mladi razvijati različite vještine.
Osim radionica, kroz čitavu godinu Igrajmo se sudjeluje u projektu Bridge Stories s turskom školom Yeşilköy 2001 College iz Istanbula. Riječ je o kazališno-filmskom projektu koji spaja vršnjake iz dviju različitih zemalja.
Nakon premijere predstave Put oko svijeta počinju pripreme za dvodnevnu