fbpx

Zadar ostao bez “goriva” u drugom djelu

Povijest se ponavlja po tko zna koji puta ove sezone. Zadar je loše odigrao drugi dio susreta i postavlja se logično pitanje, imaju li snage za odigrati cijeli ogled u istom ritmu.

Cibona je u hrvatskom derbiju u devetom kolu ABA lige u dvorani Dražena Petrovića s uvjerljivih 91:74 svladala Zadar.

Držao se Zadar sjajno u prvih 20 minuta, te je na poluvremenu imao poen prednosti (40:41). Međutim, u drugom dijelu “Vukovi” su puno bolje odigrali u obrani, te kontranapadima uništili Zadrane. Posljednje dvije četvrtine dobila je Cibona s po 26:17, te je u konačnici bez problema stigla do šeste pobjede u sezoni.

Do uspjeha su ju predvodili Janning s 22 poena, Strawberry s 15 i Šarić s 14. Najbolji kod Zadra bio je Lawrence sa 17 ubačaja.

Nakon devet kola Cibona ima šest pobjeda i tri poraza, dok je Zadar na učinku od tri pobjede i šest poraza. U sljedećem kolu Zadar će na Višnjiku u jednom od najvažnijih dvoboja sezone ugostiti Široki.

Izvor: HRT Zadar